Jak inzerovat nemovitost, jak napsat smlouvu, co prověřit na katastru? * Reality Glovato Inzerce realit a nemovitostí

Jak inzerovat nemovitost, jak napsat smlouvu, co prověřit na katastru?

Pokud se rozhodnete ušetřit za provizi makléři a pustíte se do zobchodování domu, bytu nebo pozemku na vlastní pěst, tak takováto úspora Vás nakonec může přijít pěkně draho.

Prvním krokem a možná tím nejdůležitějším, je správné nastavení ceny u prodáváné nemovitosti. Trh s realitami je dynamické prostředí a odhadnout reálnou hodnotu stavby nebo parcely není vůbec snadná věc. Laik může pěkně přestřelit.

Moho prodávajích, kteří nabízejí respektivě, chtějí nabídnout svoji nemovitost k prodeji, se podívají na jiné podobné inzeráty a podle nich poté určí cenu sevé nemovitosti.

Nemovitost se ale neprodává tak, jak si prodejce představoval, proč? No protože, ne to co vidíme za ceny v nabídkách, jsou ceny za které se daná nemovitost prodá! My nikdy jako prodávající už nevíme, zda se nabízená nemovitost, která byla inzerovaná, skutečně za tu cenu prodal, nebo byla snížena, nebo zda prodávající svoji nemovitost přestal nabízet.

To jsou otazníky každého trhu a není na ně možné odpovědět. Proto je lepší vycházet z úvahy, že udělám průměr cen z podobných nabídek a jako prodejní cenu poté stanovím průměr. Musím jako prodávající byt ale i připraven na možné poskytnutí nižšší ceny.

Další otázkou je, jak na kupní smlouvu. Můžete si ji nechat vypracovat od právník, což je nejlepší, protože kupní smlouva by měla obsahovat veškeré nejen povinné údaje, ale i ustanovení o způsobu vyplácení, úschově a termínech, které by měly být v případe nedodržení pod pokutou. Nepouštějte se tedy radši sami do psaní kupních smluv, ale nechte to na odborníkovi, za cenu cca 3 až 4000,- se to vyplatí. Právník pro Vás připraví i návrh na vklad do katastru.

Comments are closed

Download document

Před stažením tohoto dokumentu zadejte svůj e-mail

Translate »

Compare