Pronájem bytu - pozor na podvodníky

Pronájem bytu – pozor na podvodníky

54 / 100

Pronájem bytu – pozor na podvodníky, naletět je snadné.

Poslední dobou jsme se setkali s tím, že nám zájemci o nájemní bydlení, nám zoufale popsali situaci s tím, že dali kauci na bydlení a přišli o ni. Sestavili jsme pro vás pár užitečných rad, které by vám měly posloužit k určitému nadhledu a opatrnosti.

  1. Nabízí někdo byt a cena za nájem včetně poplatků je lákavá? Pozor, může se jedna o podvod! Jak to zjistit? Podívejte se na podobné nemovitosti v okolí a porovnávejte. Ano, byt v původním stavu a třeba bez zařízení, bude levnější než byt po rekonstrukci, ale nebude zase o mnoho tisíc levnější.
  2. Vlastník nemovitosti vám udělá hromadnou prohlídku s dalšími zájemci? I zde pozor, nedává smysl to, aby se všichni zájemci nahrnuli v jeden okamžik do bytu. V tomto případě může byt být pronajat nejen vám, ale i dalším zájemcům. Vlastník vám řekne, že pokud složíte ihned kauci, tak je byt váš a aby podpořil vaše rozhodnutí, tak vám připomene jak velký je zájem o byt.
  3. Vlastník vám ukázal nemovitost a tvrdí že nemá čas protože odjiždí do zahraničí? Zde opět pozor! Pokud jste byli na prohlídce bytu a poté vám vlastník řekne, že musí odjed pryč a že když složíte kauci, tak vám klíče pošle poštou nebo je nechá u souseda v prvním patře, máte jistotu, že je to podvod!

Jak se tedy bránit tomu, abych nenaletěl a nepřišel o peníze?

  1. Nejen ten kdo pronajímá byt chce vidět doklad totožnosti od zájemce kvůli smlouvě, vyžadujte i vy doklad totožnosti od toho, kdo byt pronajímá.
  2. Tvrdí že byt pronajíma tetičce, kamarádovi, známému? Chtějte znát jméno takového člověka a poté si ověřte, zda dodytyčný je zapsán v katastru nemovitostí.
  3. Nemá čas a odjiždí do ciziny a že vám klíče pošle? Nenechte se napálit, nic vám nepošle a určitě nebudou ani klíče u souseda v prvním patře.

Závěrem jen dodáváme

Pokud nechcete někomu skočit na špek, ptejte se v domě, zjistěte si stav na katastru, peníze neposílejte a nedávejte do ruky dřív, než dostanete výměnou klíče do ruky. I klíče co dostanete, chtějte a vyžadujte jejich předání u bytu, abyste si ihned vyzkoušeli, zda opravdu odemykají dveře.

Nezapomeňte, že podvodník si může byt který vám ukazuje, pronajmout. Udělá hromadné prohlídky, vybere od zájemců kauce, pošle (vůbec pokud) nějaké staré klíče a vy nebudete mít nic, ani byt ani penize. Jen podvodník bude spokojený s tím, jak skvělý způsob své obživy našel.

Comments are closed

Download document

Před stažením tohoto dokumentu zadejte svůj e-mail

Translate »

Compare