Jak jsem si koupil byt

Jak jsem si koupil byt

60 / 100

Jak jsem si koupil byt a s úspěchem rekonstruoval koupelnu s vlastními rukama

Jak jsem si koupil byt a s úspěchem rekonstruoval koupelnu s vlastními rukama.

Zakoupit svůj vlastní byt byl můj sen, který se konečně stal skutečností. Ale jak to tak bývá, moje nové království potřebovalo trochu lásky a péče. Největším úkolem byla rekonstrukce koupelny, která byla v horším stavu, než jsem očekával. Rozhodl jsem se to vzít do vlastních rukou a nakonec jsem ušetřil téměř 60 % nákladů, které by mi stála profesionální firma.

Plánování

Než jsem se pustil do demolice a renovace, vytvořil jsem si pečlivý plán. Zjistil jsem, co všechno budu potřebovat – od materiálu po nástroje a dodržel jsem zásady bezpečnosti. Věděl jsem, že je důležité mít k dispozici ochranné brýle, rukavice a masku pro práci s chemikáliemi.

Nákup Materiálu

Prvním krokem byl nákup materiálu. Potřeboval jsem novou dlažbu, vanu, toaletu, umyvadlo, vodovodní baterie, a samozřejmě, omítky a lepidlo. Jsem rád, že jsem našel výhodné nabídky na materiál v místních prodejnách a online i když to nebylo snadné, protože jsem hledal konkrétní věci a ty občas nebyly.

Demolice a Příprava

Před tím, než jsem mohl začít s instalací nových prvků, bylo potřeba odstranit staré. To zahrnovalo odmontování staré vany, umyvadla a toalety, a odstranění staré dlažby a omítek. Bylo to práce plná prachu, ale bylo to potřeba udělat. Musel jsem proto objednat kontejner na odpad, který jsem opravdu dokázal zaplnit.

Instalace a Rekonstrukce

S návody v ruce a trochou internetového výzkumu jsem se pustil do instalace nových prvků. Montáž nové vany, umyvadla a toalety nebyla tak obtížná, jak jsem si původně myslel. Dodržoval jsem pokyny a s pomocí přátel jsem to zvládl. Potom jsem položil novou dlažbu a omítky, což bylo asi nejnáročnější na celém projektu. Sice jsem měl nějaké zkušenosti s obklady, ale to nebylo nic proti tomu, co mě čekalo za výzvu! Nejdůležitější bylo udržet rovinu.

Závěrečné Dotahování

Po několika týdnech práce byla koupelna hotová. Celý proces byl náročný, ale zároveň úžasný. A nejlepší na tom bylo, že jsem ušetřil téměř 60 % nákladů, které by mi stála profesionální firma. Celkově jsem byl s výsledkem spokojený a nyní mám krásnou, funkční koupelnu, kterou jsem si vytvořil sám.

Rekonstrukce koupelny byla pro mě nejen úspěšnou investicí do mého bytu, ale také skvělou zkušeností. Bylo to sice náročné, ale zároveň velmi uspokojivé. Pokud máte dostatek času, ochoty se učit a práce na vlastní bytě vás baví, mohu vám jenom doporučit, abyste to také zkusili.

Want to say something? Post a comment

Download document

Před stažením tohoto dokumentu zadejte svůj e-mail

Translate »

Compare