Jak na prodej nemovitosti zatížené hypotékou

Jak na prodej nemovitosti zatížené hypotékou

57 / 100

Jak na prodej nemovitosti zatížené hypotékou

Jak na prodej nemovitosti zatížené hypotékou?

Prodej bytu s hypotékou od banky je možný, ale vyžaduje několik kroků a dodržení určitých postupů. Zde je několik kroků, které byste měli zvážit:

  1. Zjistěte aktuální stav hypotéky: Prvním krokem je zjistit, kolik dlužíte na hypotéce. Kontaktujte svou banku a zjistěte aktuální zůstatek a podmínky hypotéky, včetně sankcí za předčasné splacení, pokud existují.
  2. Odhadněte hodnotu nemovitosti: Prodat nemovitost za hypotéky by mělo být dostatečně hodnotné, aby pokrylo hypotéku a pokrylo náklady spojené s prodejem, jako jsou provize pro realitního makléře, daň z nemovitostí, právní poplatky atd.
  3. Nabidněte nemovitost sami : inzerujte svoji nabídku, do inzerátu pořiďte krásné fotograie, poskytnětu dokonalý popis nemovitosti, upřednostněte její přednosti a popište dokonale výhody okolí.
  4. Upravte nemovitost pro prodej: Připravte nemovitost pro prodej tím, že ji uklidíte, upravíte, opravíte případné problémy a uděláte ji atraktivní pro potenciální kupce.
  5. Najděte kupce: Inzerce Vám poslouží k nalezení vhodného kupce. Potenciální kupci budou prověřeni bankou, zda jsou schopni převzít hypotéku, nebo jestli si budou muset vyřídit vlastní hypotéku.
  6. Vyřízení prodeje: Jakmile najdete kupce, budete potřebovat právního zástupce (advokáta), který vám pomůže vyřídit veškerou právní dokumentaci. Banka také bude muset schválit převod hypotéky na nového majitele.
  7. Převod hypotéky: Kupující bude muset projít procesem schválení hypotéky u banky, což může zahrnovat prověření jejich schopnosti splácet. Pokud banka schválí převod, kupující převezme závazek za hypotéku.
  8. Uzavření prodeje: Po dokončení všech právních a finančních kroků dojde k uzavření prodeje, při kterém budou podepsány veškeré smlouvy a finanční transakce.
  9. Splacení hypotéky: Po uzavření prodeje bude z příjmu z prodeje nemovitosti zaplacena banka a hypotéka bude ukončena. Pokud peníze z prodeje nepokryjí celý dluh, budete stále zodpovědní za zbývající částku.

Je důležité, abyste v tomto procesu spolupracovali s odborníky, jako jsou realitní makléř, právník a banka, abyste zajistili, že všechny kroky budou provedeny správně a v souladu s právními předpisy. Prodej nemovitosti s hypotékou může být složitý, ale je to možné, pokud jsou splněny potřebné podmínky.

Want to say something? Post a comment

Download document

Před stažením tohoto dokumentu zadejte svůj e-mail

Translate »

Compare